Каші: купуємо або готуємо самі?

опубліковано 28 лист. 2011 р., 08:08 Боднар Ганна Борисівна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 28 лист. 2011 р., 08:11 ]
Каші: купуємо або готуємо самі?

Останнім часом з'явилося багато нової наукової інформації, що свідчить про те, що продукти прикорму домашнього приготування, у тому числі каші, недостатньо багаті необхідними живильними речовинами і не можуть забезпечити потреби зростаючого малюка.
Використання каш тільки приготовлених в дома, може призвести до розвитку дефіциту багатьох найважливіших мікронутрієнтів. таких як йод, залізо, цинк, вітаміни А, Е і групи В. Крім того, велика кількість вітамінів руйнується в процесі варіння. Для животика маленької дитини, яка звикла тільки до грудного молока, консистенція домашньої каші може здатися досить важкої для перетравлення за рахунок великого вмісту в крупі крохмалю.
Саме тому багато фахівців в галузі дитячого харчування рекомендують використовувати в якості продукту першого прикорму каші промислового виробництва, що володіють рядом важливих переваг: ці каші спеціально збагачуються необхідною кількістю заліза, вітамінів, інших мікроелементів, їх склад постійний завдяки сучасним технологіям їх виробництва. Натуральний крохмаль злаків частково розщеплюється, що забезпечує більш комфортне травлення.
Крім того, такі каші прості і зручні в приготуванні. а жорсткий контроль над всіма етапами виробництва дозволяє гарантувати їх незмінне якість, а також чистоту використовуваного сировини. Компанія NESTLE використовує тільки спеціально відібрана сировина і не включає до складу генетично модифіковані інгредієнти, штучні консерванти. Каша є хорошим джерелом енергії, білка, вітамінів групи В і деяких важливих мікронутрієнтів, які необхідні малюкові саме на цьому етапі росту і розвитку.
Точний прогноз: Майбутніх мам завжди хвилюють результати будь-яких аналізів-особливо таких серйозних, як скринінг на хромосомні хвороби. Правда, далеко не завжди за його підсумками стоять проблеми дитини. Давайте з'ясуємо, що ж таке скринінг і від чого залежать його показники. Центру планування сім'ї та репродукції сучасній медицині під силу виключити більшу частину вроджених хвороб ще до появи малюка на світ.
Для цього були розроблені сучасні методи допологової (пренатальноі) діагностики, один з яких - біохімічний скринінг, тобто аналіз крові на особливі білки. Слово "скринінг" в перекладі з англійської означає "просіювання". За допомогою цього методу можна "відсіяти" хромосомні хвороби - наприклад. синдроми Дауна (саме для боротьби з цією недугою і розроблялася колись така методика), Едвардса, а також вади центральної нервової системи та інші важкі порушення.

З повагою,
Боднар Ганна Борисівна, лікар-педіатр
кафедра педіатрії та медичної генетики БДМУ

Comments