Синдром Дауна

21 березня Відзначено Міжнародний день людини із синдромом Дауна

День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від уроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

З метою відзначення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна доц. кафедри Ластівка Ірина Володимирівна провела круглий стіл із клінічними ординаторами різних спеціальностей. До їх уваги представлена лекція, в якій було висвітлено причини виникнення, медичні аспекти дітей із синдромом Дауна та особливості реабілітації залежно від віку пацієнта.

 

Інформацію підготувала доц. кафедри педіатрії та

медичної генетики Ластівка І.В.